Czas na ostatnie rozdanie w rundzie jesiennej, w 3 lidze gr. IV.

To już ostatnia seria gier w rundzie jesiennej, Czarni Połaniec w tej kolejce udadzą się do Daleszyc by zagrać z miejscowym Spartakusem. Bardzo ciekawe zapowiada się spotkanie w Nowym Targu gdzie Podhale będzie podejmować lidera rozgrywek Stal Rzeszów. Natomiast w Oświęcimiu czekają nas derby małopolski, Soła Oświęcim będzie podejmowała Hutnika Kraków. Pozostałe pary w tej serii gier zapowiadają się również niezwykle ciekawie.

NKP Podhale Nowy Targ – Stal Rzeszów 17.11.2018 – 13:00

- W sobotnie południe czeka nas w Nowym Targu najciekawsze spotkanie w tej serii gier, gdzie Podhale przed własną publicznością będzie gościć liderującą Stal Rzeszów. Nowotarżanie w minionej kolejce pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim tamtejszego KSZO 3-2. Z kolei piłkarze z Rzeszowa w poprzednim meczu ligowym pokonali u siebie Chełmiankę Chełm 2-0. Faworyta tego meczu trudno wskazać bo obie drużyny w tej rundzie spisują się bardzo dobrze.

Chełmianka Chełm – Wisła Sandomierz 17.11.2018 – 13:30

- Przed nami spotkanie drużyn ze środka tabeli, obie drużyny do tego spotkanie przystąpią w nienajlepszych humorach, gdyż w poprzedniej serii gier Chełmianka jak i Wisła swoje mecze przegrały. Chełmianka uległa w Rzeszowie tamtejszej Stali, natomiast Wisła zgubiła punkty na własnym obiekcie z drużyną Podlasia Biała Podlaska. Trudno w tej konfrontacji wskazać faworyta jednak patrząc na ligową tabelę to faworytem tego meczu powinna być ekipa Chełmianki. A jak będzie? Boisko to zweryfikuje.

Soła Oświęcim – Hutnik Kraków 17.11.2018 – 14:00

- Przed nami derby małopolski w, których Soła Oświęcim podejmować będzie świetnie spisującego się beniaminka, Hutnika Kraków. Obie drużyny są na dwóch biegunach, oświęcimianie zajmują przed ostatnie miejsce w ligowej tabeli i znajdują się w strefie spadkowej. Natomiast piłkarze Hutnika prezentują się dużo lepiej bo są na trzecim miejscu w ligowej tabeli i są tuż za najlepszymi drużynami w naszej lidze czyli Podhalem Nowy Targ oraz Stalą Rzeszów. Faworytem tego meczu powinna być drużyna Hutnika.

Spartakus Daleszyce – MKS Czarni Połaniec 18.11.2018 – 14:00

- W niedzielne popołudnie w Daleszycach zmierzą się drużyny z województwa świętokrzyskiego a więc miejscowy Spartakus będzie na własnym terenie podejmował drużynę Czarnych Połaniec. Obie drużyny na ten sezon mają taki sam cel utrzymać się na szczeblu trzecioligowym. Obie drużyny prezentują się w tej rundzie przeciętnie. Spartakus w minionej kolejce przed własną publicznością przegrał ze spadkowiczowi z II-ligi Wisłą Puławy 1-0. Drużyna z Daleszyc obecnie zamyka ligową tabelę z dziesięcioma punktami. Drużyna z Połańca w minionej kolejce pokonała małopolską Sołę Oświęcim 2-1, tym razem podopiecznym Piotra Mazurkiewicza dopisało szczęście gdyż bramkę na wagę trzech punktów oglądaliśmy w doliczonym czasie gry. Czarni obecnie plasują się na 15 miejscu z dorobkiem 16 punktów. A kto okaże się lepszy w derbach województwa świętokrzyskiego? O tym przekonamy się w niedzielny wieczór.

Pozostałe pary 17 serii gier:

Wólczanka Wólka Pełkińska - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Wiślanie Jaśkowice - Motor Lublin.

Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Kraśnik.

Avia Świdnik - Sokół Sieniawa.

Podlasie Biała Podlaska - Wisła Puławy.

źródło: własne / fot. Krzysztof Krupa - Stal Rzeszów