Czarni Połaniec wyszarpali zwycięstwo z Sołą Oświęcim!

Czarni Połaniec w 16 serii gier o mistrzostwo 3 ligi w gr. IV, przed własną publicznością gościli drużynę Soły Oświęcim. Dla obu drużyn było to spotkanie z kategorii za sześć punktów, ostatecznie to drużyna z Połańca wyszarpała komplet punktów, a bramki w tym meczu dla „Czarnych” zdobywali Mateusz Załucki oraz Jakub Zięba. Natomiast dla przyjezdnych gola zdobył Marcin Szymczak.

Dwugłos trenerski:

„Nie będę ukrywał, że fizycznie i sportowo lepiej w tym meczu wyglądał zespół Soły. My po raz kolejny zagraliśmy ogromnie ambitnie i trzy punkty zostały w Połańcu. Są one dla nas bardzo cenne” – przyznał po meczu trener zespołu z Połańca Piotr Mazurkiewicz.

„Na pewno czujemy niedosyt po spotkaniu, straciliśmy bramkę w doliczonym czasie gry. Graliśmy z sąsiadem w tabeli, tym bardziej żal nam tego wyniku. Jeżeli chodzi o jakieś pozytywy z tego meczu to muszę pochwalić zespół za dobrą grę w osłabieniu. Graliśmy w dziesięciu od 68. minuty i jeszcze potrafiliśmy stworzyć kilka groźnych sytuacji w polu przeciwnika. Nadal musimy ciężko pracować ,szukać sposobów na to by przechytrzyć przeciwnika bo nie wychodziło nam to w dzisiejszym meczu. Na pewno ani ja ani piłkarze nie jesteśmy zadowoleni z wyniku tego spotkania” – przyznał po meczu szkoleniowiec Soły.

Czarni Połaniec – Soła Oświęcim: 2:1 (0:0)

Bramki: 66’ Szymczak, 68’ Załucki, 94’ Zięba

Połaniec: Borusiński, Załucki, Witek, Misztal, Janiec (77’ Miazga), Hul (90’ Płudowski), Zięba, Ryguła (63’ Tetlak), Krępa, Skiba (90’ Meszek), Miśko (46’ Sobczyk)

Soła: Mioduszewski, Skrzypniak, Wójcik (58’ Gaudyn), Stankiewicz (55’ Rogala), Skiba (46’ Kowalczyk), Rutkowski, Duda, Szymczak, Ceglarz, Chowaniec, Kuczak